Dr n. wet.

Mateusz Hecold

Mateusz Hecold w latach 2004-2017 lekarz i nauczyciel akademicki w Klinice Koni SGGW w Warszawie, gdzie w ciągu 13 lat pracy zajmował kolejne stanowiska: lekarz techniczny, asystent a następnie adiunkt i Kierownik Pracowni Radiologicznej w Zakładzie Chirurgii Katedry Chorób Dużych Zwierząt z Kliniką Koni, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. W 2016 roku obronił pracę doktorską, dotycząca wpływu treningu na zmiany kształtu kości u młodych koni pół krwi, uzyskując tym samym tytuł doktora nauk weterynaryjnych. Dodatkowo posiada tytuły specjalisty chorób koni, specjalisty radiologii weterynaryjnej, lekarz Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ) oraz lekarza Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Od 2016 roku opiekun i konsultant weterynaryjny w sportowej stajni koni rajdowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dziedziny hipiatrii, którymi dr n. wet. Mateusz Hecold zajmuje się na co dzień to przede wszystkim ortopedia, terapie regeneracyjne stawów i ścięgien (IRAP, komórki macierzyste, PRP), fizykoterapia (terapie laserem wysokoenergetycznym, falą uderzeniową czyli shock wave theraphy oraz sonoterapią). W swojej pracy najbardziej lubi zagadnienia związane z diagnostyka obrazowa (głównie rtg, usg) i badaniem koni przed kupnem.

Dr Hecold swoją wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną regularnie pogłębia na licznych kursach i konferencjach naukowych w kraju jak i za granicą. Swoich pacjentów traktuje zawsze indywidualnie, z pełnym zaangażowaniem na każdym etapie leczenia. Nie ma dla niego nic bardziej satysfakcjonującego, jak powrót podopiecznych do zdrowia i pełnej sprawności.

Jak sam mówi:
 „Praca z końmi stanowi codziennie nowe wyzwania, przynosi bezcenne doświadczenia zawodowe, a czasem jest źródłem zaskakujący i nieoczekiwanych sytuacji. Konie to dla mnie pasja, która przerodziła się w pracę stanowiącą nieodłączną część mojego życia”.